jméno: Denisa Havlátová
věk: 15 let
znamení: býk
zájmy: Street dance, malování a zábava
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

Lev východoafrický

Východoafrický lev ( lev masajský - Panthera leo massaica) představuje v současné době nejpočetnější poddruh lva ve volné přírodě. V dřívějších dobách sahala oblast jeho rozšíření až do údolí Nilu a do Núbie na severu Afriky, dnes je rozšířen především na pláních východní Afriky až po Mozambik a Zimbabwe. Lvi žijící v Súdánu a Núbii bývají někdy řazeni do specifického poddruhu lev súdánský (núbijský). Přestože je relativně nejpočetnější, jeho stavy se díky působení člověka, zejména zabírání půdy a "sportovnímu" lovu neustále snižují.
Je to ohrožený druh. Je to jeden z největších druhů lva. Barva srsti se pohybuje mezi pískově plavou po šedožlutou a pískově okrovou. U jedinců lva východoafrického více než u jiných nalézáme jemné skvrny i u dospělých jedinců a samotná srst vytváří tenčí vrstvu. Ačkoli u některých jedinců hříva úplně chybí, většina samců má výraznou hřívu šedoplavohnědé až černé barvy. Na loktech samců najdeme chomáčky dlouhých a tmavě zbarvených chlupů.
 
Prohlášení o Cookies