jméno: Denisa Havlátová
věk: 15 let
znamení: býk
zájmy: Street dance, malování a zábava
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

Lev perský

Lev Perský- také nazýván lvem Indickým a lvem Asijským (Panthera leo persica) . Nyní žije pouze 200-300 zvířat tohoto druhu a proto je tento lev chráněný a kriticky ohrožený. Žijí pouze v oblasti Gir Forest. Je menší než lev Africký, vespod na břiše má podélný kožní záhyb a samci mají poměrně kratší hřívu. Smečky samic jsou menší, tvoří je většinou dvě příbuzné samice a jejich mlaďata.
Perský lev (též mezopotamský) obýval oblast Palestiny (kde byl vyhuben v době křižáckých válek), Malé Asie (poslední zastřelen 1870), Mezopotámie (poslední zabiti v Iráku 1918 a Iránu 1942) a Pákistánu (poslední zprávy z roku 1810). Dnes je lev perský zcela vyhuben. Perský lev patřil mezi menší poddruhy lva. Základní zbarvení těla bylo špinavě šedožluté až šedavě hnědoplavé, tedy relativně tmavší. Samci měli výraznou, oproti zbytku těla tmavší (až temně hnědou) hřívu, sahající v některých případech i na část břicha.Je potřeba zdůraznit, že pokud se zejména v cizojazyčných materiálech dočtete o asijském lvu (Asiatic lion, Panthera leo persica), zahrnuje tento poddruh i populaci lva indického, spolu s již vyhynulými populacemi sahajícími svého času od Malé Asie a Blízkého východu až po území Pákistánu.
 
Prohlášení o Cookies